Úvod  -> Festivaly   ->  Festivaly v Ústí nad Labem

Naivní divadlo Liberec: Pohádka o LIAZCE- Ústí nad Labem -Činoherní studio, Varšavská 767, Ústí nad Labem

17.10.2019

Činoherní studio, Varšavská 767, Ústí nad LabemPopis akce Naivní divadlo Liberec: Pohádka o LIAZCE- Ústí nad Labem

Tvůrci úspěšné inscenace Pohádka o Raškovi (vyhlášené nejlepší českou loutkovou inscenací sezóny) se po letech vrátili ke „sportovnímu“ příběhu, tentokráte ryze severočeskému. Moderní autorská pohádka z pera Tomáše Syrovátky a v režii Martina Tichého se totiž volně inspiruje úspěchy kamionu LIAZ na tratích slavné pouštní rallye Paříž-Dakar v osmdesátých letech minulého století.

Před severočeskými montéry a závozníky, zvyklými doposud leda tak rozvážet sudy vratislavického piva po libereckém okrese, vyvstane jednoho dne nečekaný úkol. Přestavět závozní náklaďák na závodní kamion. A pokud možno s ním daleko v Africe vybojovat vavřínový věnec.

Jak však název inscenace napovídá, trojici hlavních hrdinů (šofér, navigátor a mechanik) pomáhá během jejich závodění i řada pohádkových bytostí a okolností. Do severní Afriky to totiž nemá daleko ani Šeherezáda či třeba kouzelný džin z láhve... O naše závodníky se každopádně nemusíte bát. Povezou si s sebou do Afriky trochu jablonecké bižuterie a také pivo z vratislavického pivovaru. I díky těmto prezentům najdou po celém světě přátele ochotné jim pomoci, když je nouze nejvyšší.

Inscenace vzniká při příležitosti 30. výročí největšího úspěchu automobilky LIAZ na rallye Paříž-Dakar. Tím bylo v roce 1988 druhé místo v kategorii kamionů. O rok dříve se LIAZáci umístili na bedně poprvé, když senzačně skončili na třetím místě.

Autor:  Tomáš Syrovátka Režie:  Martin Tichý Výprava:  Robert Smolík Hudba:  Ivan Acher

Obsazení:  Diana ČičmanováFilip HomolaPetr JelínekAdam KubištaDominik MigačMarek Sýkora,  Antonín Týmal

Délka představení: 50 minut bez přestávky

 Cena:150 Kč


PRODEJ VSTUPENEK Naivní divadlo Liberec: Pohádka o LIAZCE- Ústí nad Labem -Činoherní studio, Varšavská 767, Ústí nad Labem

KOUPIT VSTUPENKY


Naivní divadlo Liberec: Pohádka o LIAZCE- Ústí nad Labem -Činoherní studio, Varšavská 767, Ústí nad Labem


Zaslat odkaz na kulturní akci Naivní divadlo Liberec: Pohádka o LIAZCE- Ústí nad Labem -Činoherní studio, Varšavská 767, Ústí nad Labem na mail:
Váš e-mail:
E-mail příjemce:
Předmět:
Zpráva:

Ochrana proti spamu. Kolik je dvakrát tři?
Přidat festival Přidat festival ZDARMA