Úvod  -> Festivaly   ->  Festivaly v Olomouci

MusicOlomouc 2019 "Colours of Piano" -Umělecké centrum Univerzity Palackého v Olomouci, Univerzitní 3, 771 80 Olomouc

7. 10. 2019 - 22. 10. 2019

20:00

Umělecké centrum Univerzity Palackého v Olomouci, Univerzitní 3, 771 80 OlomoucPopis akce MusicOlomouc 2019 "Colours of Piano"

11. ročník mezinárodního festivalu soudobé hudby MusicOlomouc 2019 s podtitulem „Colours of Piano“ se uskuteční ve dnech 7.–22. října 2019. Festival nabídne 7 koncertů, během kterých zazní několik světových premiér. Budou představeny různorodé zvukové možnosti klavíru od inside piano, přes preparovaný klavír, dva klavíry ve čtvrttónovém rozestupu, klavír s elektronikou či klavírní trio a klavír v ansámblu.


Zahajovací koncert v podání Quasars Ensemble (SK) s mezinárodním obsazením bude co do velikosti tělesa nejrozsáhlejší akcí festivalu. Další slovenský soubor Cluster ensemble představí tvorbu pro dva klavíry ve čtvrttónovém rozestupu. Současnou tvorbu pro klavírní trio bude reprezentovat brněnské Isha trio (CZ) ve složení flétna, zpěv a klavír. Následující koncert s titulem Klavír v tvorbě Jana Vičara se uskuteční k autorovým 70. narozeninám. Kromě dvou světových premiér v podání jazzového kvinteta, skladatelův portrét doplní kompozice v rozmanitých nástrojových kombinacích s klavírem. Ze zahraničních interpretů a ansámblů na festivalu vystoupí belgický klavírista DaanVandewalle, který přednese kompletní cyklus Sonáty a interludia pro preparovaný klavír Johna Cage. Večer věnovaný klavíru a elektronice nabídne hned tři světové premiéry (F. Chaloupka, M. Cutting, G. Diaz-Jerez) v podání Ricarda Descalza (E) a Michaela Cuttinga (GB). Závěr festivalu bude patřit klavírnímu duu Schallfeld ensemble (A), jehož program završí významná skladba Zeitgeist George Crumba – legendy soudobé hudby.Cena:Jednotlivé koncerty 150/80 Kč a permanentka na celý festival 450/250 Kč

info@musicolomouc.cz
www.musicolomouc.czZaslat odkaz na kulturní akci MusicOlomouc 2019 "Colours of Piano" -Umělecké centrum Univerzity Palackého v Olomouci, Univerzitní 3, 771 80 Olomouc na mail:
Váš e-mail:
E-mail příjemce:
Předmět:
Zpráva:

Ochrana proti spamu. Kolik je dvakrát tři?
Přidat festival Přidat festival ZDARMA